Skoči na glavno vsebino
Select Page

A 2021/2022-es tanévben is megrendezésre került a Muravidéki magyar szavalóverseny, amelynek iskolai fordulóját novemberben tartottuk. A tanulók az előírt buborékokban, vagyis osztályonként szavalták el az általuk választott verseket a zsűrinek. A versenyben tagiskoláink (Hodos, Domonkosfa) tanulói is részt vettek. A szebbnél szebb szavalatokat mind a magyart anyanyelvként, mind környezetnyelvként tanuló tanulóktól hallhattuk. Az alsó tagozatos tanulók Nemes Nagy Ágnes és Zelk Zoltán, míg a felső tagozatosok Szabó Lőrinc és Babits Mihály verseiből válogathattak. A zsűrinek nehéz feladata volt, mivel a magyartanárok segítségével intézményünk minden tanulója felkészülten érkezett a megmérettetésre. A verseny iskolai fordulóján összesen 45 tanuló vett részt, amelyből 14 tanuló első helyezését ért el. Ők – mint minden évben – Hosszúfaluban mérhették volna össze a tudásukat a többi muravidéki magyar iskola tanulójával. Sajnos a koronavírus miatt kialakult rendkívüli helyzet miatt az eseményt lemondták. A Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet munkatársai megkérték iskolánkat, hogy tájékoztassuk őket az iskolai forduló eredményeiről, majd december elején elismerésekkel, ajándékutalványokkal és ajándékcsomagokkal keresték fel iskolánkat, amelyeket kiosztottunk a tanulóknak. Bízunk benne, hogy jövőre ismét ilyen lelkesedéssel vághatunk neki a szavalóversenynek és az iskolai fordulót követően a hosszúfalui megmérettetésre is sor kerül.

Dostopnost