Skoči na glavno vsebino
Select Page

Učenci naše šole so se tudi v tem šolskem letu udeležili literarnega tekmovanja Sándorja Szúnyogha, ki je organizirano za osnovnošolce od 6. do 9. razreda in srednješolske dijake. Učenci so svoje spise napisali oktobra 2022, izbirali pa so lahko med naslednjimi naslovi: Moja najljubša pravljica in Moj superjunak (6. razred), Moje potovanje v vesolje in Deževen jesenski dan! (7. razred), Na zapuščenem otoku in Ugani, kaj bom! (8. razred), Takšni smo bili in Moj duhovni spremljevalec (9. razred).

Štirje učenci DOŠ Prosenjakovci so s strani tričlanske žirije  – dr. Annamária Gróf, dr. Lajos Bence, Anita Gašpar Tot – prejeli rezultate v mesecu decembru. V svoji starostni skupini so bili naši učenci zelo uspešni, in sicer:

Kerékgyártó Blanka – 1. mesto

Domokos Márk Szilárd – 2. mesto

Kuhar Iva – 5. mesto

Papp Veronika – 9. mesto

Podelitev nagrad je potekala 12. januarja 2023 v lendavski sinagogi. Našim učencem iskreno čestitamo in jim želimo še veliko uspehov.

Martina Zakocs, profesorica madžarščine

Dostopnost